Yutulabilir Mide Balonu Sık Sorulan Sorular

Allurion Mide Balonu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Allurion Elipse Mide Balonu hakkında mide balonuyla zayıflamak isteyenlerin sıkça sorduğu soruları kısa bilgi edinmek isteyenler için bu bölümde derledik. Detaylı bilgi edinmek için ana başlıkları inceleyebilirsiniz.
Halk arasında mide balonu hapı denen Elipse mide balonu, yeni adıyla Allurion mide balonu su ile yutularak uygulanan bir mide balonu çeşididir. Ameliyatsız obezite tedavisi seçeneklerinden biridir. Fazla kilolu veya obez hastalarda diyeti kolaylaştırarak kilo verilmesini sağlamayı amaçlar.

Yutulan Mide Balonunun Etkinliği Klasik Balonlarla Aynı mıdır?

Evet, yutulabilir mide balonu 6 aylık mide balonu ile karşılaştırıldığında aynı etkinlikte olduğu görülmektedir. Her ikisinde de ortalama 15-20 KG kilo kaybı mümkündür.

Yutulabilir Mide Balonu Kimlere Yapılabilir?

Elipse yutulabilir mide balonu, 18-65 yaş aralığındaki, vücut kitle indeksi 27-40 arasında olan kişiler için ideal bir seçenektir. Elipse Mide Balonu anestezi almasında sakınca olan ya da anestezi almak istemeyen kişiler için en uygun mide balonu çeşididir.

Yutulabilir Mide Balonu Kimlere Yapılamaz?

Mide balonu uygulamasının yapılamadığı kişilere yani hamilelere, daha önce tüp mide ameliyatı olanlara, uzun süreli kortizon kullananlara, kanser tedavisi görenlere veya yakın zamanda kanser tedavisi görmüş olan kişilere Elipse balon uygulaması da yapılamaz. Bunun yanında yutma güçlüğü yaşayan kişiler ile son 1 yıl içerisinde karın bölgesinden büyük cerrahi girişim geçiren kişiler de Elipse balon uygulaması için uygun değildir.

Allurion Mide Balonunu Yutmakta Zorlanır mıyım?

Yapılan binlerce uygulamada hastaların çok büyük çoğunluğu mide balonunu yutmakta zorlanmadıklarını belirttiler. Zorlandığınız takdirde doktorunuz ince bir telle balonu yutmanıza yardım edebilir.

Mide Balonu Taktırdıktan Sonra Hastanede Kalmak Gerekir mi?

Elipse balon uygulamasından sonra hemen taburcu olursunuz, hastanede kalmanız gerekmez. Ancak yaşanabilecek rahatsızlıklarda size daha kolay yardımcı olabilmek için dışarıdan gelen hastalarımızın 1-3 gün İstanbul’da kalmalarını öneriyoruz.

Elipse Balon Sonrası Yaşanabilecek Rahatsızlıklar Nelerdir?

Elipse mide balonu taktırdıktan sonra standart mide balonlarının alışma döneminde yaşanan bulantı, kramp, kasılma gibi rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Ancak çok önemli bir husus bu yan etkilerin görülme sıklığının Allurion balonda klasik balonlara göre son derece düşüktür.

Allurion Balon Ne Kadar Midede Kalır?

Elipse balon ortalama 4 ay süreyle midenizde kalır, sonrasında doğal yollarla vücuttan atılır.

Balonun Vücuttan Atıldığını Hissedecek miyim?

Allurion mide balonu taktıranların büyük çoğunluğu balonun atıldığını hissetmediklerini belirttiler. Bir kısmı ise balonun atıldığını atılan balonu dışkıda gördüklerinde anladıklarını, dolayısıyla bir boşluk hissi yaşamadıklarını belirttiler.

Elipse Balonun Avantajları Nelerdir?

Endoskopi, anestezi ve çıkarma işlemi gerektirmemesi, yan etki görülme sıklığının azlığı, takibin ve diyetisyen desteğinin online sürdürülebilmesi, mide balonu vücuttan atıldıktan sonra kilo vermeye devam edebilme ihtimali gibi birçok avantajı bulunmaktadır.

Allurion Mide Balonu Tekrar Uygulanabilir mi?

Evet, gerekli görülürse birden fazla kez Allurion balon uygulaması yapılabilir. İki uygulama arasında 6 ay beklenmesi gerekmektedir.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatı Ne Kadar?

Allurion (Elipse) mide balonu ile ilgili fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Yutulabilir mide balonu fiyatını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki kutucuğa mail adresinizi yazmanız yeterlidir. Güncel mide balonu fiyatlarını içeren bir mail otomatik olarak size gönderilecektir.

Allurion Mide Balonu Fiyatını Öğrenmek İster misiniz?

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları için e-mail adresinizi gönderin

  Elipse Mide Balonu Yorumları >
  Mide Balonu fiyatları ve detaylı bilgi için bize ulaşın, aşağıdan numaranızı bıraktığınız takdirde en kısa sürede sizi arayacağız. 
  Yutulabilir Mide Balonu Fiyatı ve Ücretsiz Öngörüşme İçin
  Numaranızı Bırakın
  Sizi Arayalım

   linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram