Yutulabilir Mide Balonu

Elipse Zayıflama Programı

Elipse Mide Balonu Nedir?

Elipse mide balonu su ile yutulan, endoskopi ve anestezi gerektirmeyen yeni nesil mide balonudur. Elipse mide balonunun etkisi standart mide balonlarıyla aynıdır ancak yutulabilir balonun birçok avantajı vardır. Tüm mide balonlarında olduğu gibi yutulabilen mide balonu da midenizde yer kaplayarak kilo kaybı sağlamaya yardımcı olur. Sağladığı tokluk hissi ve besinlerin geçişini yavaşlatması ile geç acıkmanıza, midede kapladığı hacim ile de kolay doymanıza olanak tanıyan mide balonları ameliyatsız obezite tedavisinde en işe yarar seçenektir. Elipse mide balonu ise son teknoloji ile üretilen ve henüz yeni bir zayıflama metodu olsa da çok rağbet gören ve sıklıkla uyguladığımız bir mide balonudur. Çünkü 80’li yıllardan beri kilo vermede kullanılan güvenli ve etkinliği kanıtlanmış bir yöntemin geliştirilerek uygulaması kolay ve uygulama sonrası süreci daha konforlu bir hale getirilmiş halidir yutulan balonlar.

Mide Balonu Su ile Yutulur

Elipse Mide Balonu endoskopi ve anestezi gerektirmez. Su ile yutularak uygulanır.

Doğal Yolla Vücuttan Atılır

Çıkarma işlemi gerektirmez. İçeriği kendiliğinden boşalarak boşaltım yoluyla vücuttan atılır.
  • Ameliyat Yok
  • Endoskopi Yok
  • Anestezi Yok
Elipse mide balonu “mide balonu hapı” şeklinde de adlandırılmaktadır. Kapsül formunda sıkıştırılmış mide balonu hap yutar gibi yutulabilecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca Elipse mide balonu standart balonlara göre daha ince bir yapıdadır. Bu ince yapı hem balonun yutulabilir olmasını hem de çıkarma işlemi olmadan kolayca bağırsaklardan geçerek dışkı yolu ile dışarı atılmasını sağlar. Elipse mide balonu ne kadar ince yapıda olsa da dayanıklılık konusunda endişe etmeye hiç gerek yok. Yutulan mide balonu da tıpkı diğer balonlar gibi mide asidine son derece dayanıklıdır.

Yutulabilir mide balonu Vücut Kitle İndeksi 27 ile 40 arasındaki kişiler için idealdir. Uygulamanın yapıldığı yaş aralığı ise 18-65 yaş arasındadır. Özellikle anestezi almasında sakınca olan veya anestezi almak istemeyen hastalar için son derece ideal bir yöntemdir. Ayrıca İstanbul dışından ya da yurtdışından gelen hastalarımız gerek takip için gerekse de çıkarma işlemi için tekrar tekrar gelmek zorunda kalmazlar. Elipse balonun yanında gelen Akıllı Baskül, Akıllı Saat ve Mobil Uygulama ile diyetisyen takipleri online olarak gerçekleştirilir. Yutulan balonda çıkarma işlemi de olmadığı için sadece mide balonu taktırmak için gelmeniz yeterlidir. Bu sebeple dışarıdan gelen hastalarımız tarafından Elipse balon daha çok tercih edilmektedir.
Elipse mide balonu midede ortalama 4 ay süreyle kalır. Bu 4 ay içerisinde Elipse Balon ile başlangıç kilonuzun ortalama %10 – 15’ini vermeniz mümkündür. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki mide balonu ile zayıflayanlar verdikleri kilonun büyük kısmını ilk 16 haftada vermekte ve takip eden zamanlarda mide balonunun midede kalmasının kilo vermeye anlamlı bir katkısı bulunmamaktadır. Ancak Elipse Zayıflama programı 6 ay süren bir programdır. Balon midenizdeyken olduğu gibi balon vücuttan atıldıktan sonra da diyetisyen desteği devam ettirilmelidir. Burada amaç kazanılan sağlıklı beslenme alışkanlığının balon yokken de devam ettirilebilmesine yardımcı olmak ve kiloyu koruyup, geri kilo alımını önlemektir. Ayrıca hedef kiloya henüz ulaşılamamışsa balon midenizde değilken bile kilo vermeye devam edebilirsiniz. Elipse mide balonu taktıranların yorumlarında büyük çoğunluğun sadece balon ile değil, balondan sonra da kilo vermeye devam ettiklerini görebilirsiniz.

Yutulan Mide Balonu Nedir? - Op. Dr. Erkam TÜLÜBAŞ

Mide Balonu fiyatları ve detaylı bilgi için bize ulaşın, aşağıdan numaranızı bıraktığınız takdirde en kısa sürede sizi arayacağız. 

Elipse Mide Balonu Fiyatı ve Ücretsiz Öngörüşme İçin

Numaranızı Bırakın
Sizi Arayalım

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram