Mide Balonu Nasıl Zayıflatır?

Mide Balonuyla Zayıflamak

Mide balonunun temel amacının alınan kaloriyi azaltarak kilo vermeye yardımcı olmak olduğunu söylemiştik. Bu amaç doğrultusunda mide balonu size birçok yönden fayda sağlamaktadır.

Midede Hacim Kaplar:
Mide balonu midenizde yer kaplayarak mide hacmini küçültür ve bu sayede daha az yiyecek tüketerek daha çabuk doyarsınız. Çabuk doymak da daha az kalori almak ve daha kolay zayıflamak demek.

Besinlerin Mideden Geçişini Yavaşlatır:
Mide balonu midenizdeyken yemek yediğinizde besinlerin mideden geçiş süresi uzayacaktır. Daha uzun süre tokluk hissi sağlayan bu durum diyetinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Açlık Krizlerinin Önüne Geçer:
Diyet yapmakta zorlanan kişilerin büyük çoğunluğunun en büyük sorunu açlık krizleriyle başa çıkamamaktır. Mide balonu sağladığı çabuk doyma ve geç acıkma hissi sayesinde mide tamamen boş olduğunda salgılanan hormonların salınımını azaltarak açlık krizleriyle başa çıkabilmenizi sağlar.

Psikolojik Rahatlık Sağlar:
Birçoğumuz yasaklar söz konusu olduğunda strese girer ve daha çok arzu duyarız. Bu son derece doğal durum diyet için de geçerlidir. Diyet yapmaya başladığımızda kısıtlanma duygusu, aç kalma korkusu, kilo verebilecek miyim kaygısı gibi duygularla da baş etmemiz gerekir. Mide balonunun midenizde olduğunu ve kilo vermenize yardımcı olacağını bilmek daha az stres olmanıza ve minimum kaygıyla diyetinizi sürdürmenize olanak tanır.

Sağlıklı Beslenme Alışkanlığı Kazanmanıza Yardım Eder:
Kilo vermek ne kadar önemliyse, kiloyu koruyabilmek de bir o kadar önemlidir. Mide balonu midenizdeyken kilo vermek için sağlıklı besleneceksiniz ve sağlıklı beslenmeyi öğreneceksiniz. Alışkanlıkların edinilmesi için uzun süre ve sürekli tekrarlayan davranışlar gereklidir. Mide balonunun midenizde bulunduğu süre de sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmeniz için oldukça yeterli bir süredir. Bu alışkanlığı edindiğiniz ve sürdürdüğünüz takdirde sağlıklı kilonuza ulaşabilir ve kilonuzu koruyabilirsiniz.
Mide Balonu Yan Etki ve Riskleri  >
Mide Balonu fiyatları ve detaylı bilgi için bize ulaşın, aşağıdan numaranızı bıraktığınız takdirde en kısa sürede sizi arayacağız. 
Mide Balonu Fiyatı ve Ücretsiz Öngörüşme İçin
Numaranızı Bırakın
Sizi Arayalım

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram