Yutulabilir Mide Balonu Uygulaması

Allurion (Elipse) Mide Balonu Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Yutulabilir mide balonu uygulaması endoskopi ve anestezi olmadan yapılır. Kapsül formunda sıkıştırılmış mide balonunu su ile doktorunuzun kontrolünde yutarsınız. Allurion mide balonu doktor tarafından uygulanır. Kapsülün ucunda mide balonunu şişirmeye yarayan ufak bir hortum (kateter) bulunur. Ucundaki kateter ile birlikte yuttuğunuz balonun midede doğru konumda olduğunu teyit etmek için röntgen çekilir. Doğru konumda olduğu görüldüğünde doktorunuz balonu kateter yardımıyla sıvı ile şişirir. X-RAY cihazına gidip tekrar röntgen çekilerek şişmiş haldeki mide balonunun son durumu kontrol edilir. Ve doktorunuz kateteri yavaşça çekerek ağzınızdan çıkarak uygulamayı sonlandırır. Uygulama ortalama 10-15 dk. sürmektedir. Uygulama boyunca elipse mide balonu taktıran hastaların bilinci açık ve bizimle etkileşim halindedir. Doktorunuz her aşamada sizi bilgilendirir ve yönlendirir.

3 Kolay Adımla Elipse Balon Uygulaması

Balon Yutulur

Röntgen Çekilir

Balon Şişirilir

Ya mide balonu kapsülünü yutamazsam?

Hastalarımızın en çok endişe ettiği konu bu oluyor ancak eldeki uygulama verilerine göre yutulan mide balonu taktıranların büyük çoğunluğu balonu yutmakta zorlanmıyorlar. Ayrıca yutmakta zorluk yaşanırsa doktorunuz ince bir tel yardımıyla birkaç saniye içerisinde balonu midenize gönderebilmektedir.

Mide balonu uygulamasında röntgen yeterli mi?

Alışılagelmiş mide balonu uygulamaları endoskopi ile yapıldığı için röntgen çekilerek yapılan bu uygulamaya ön yargı ile yaklaşanlar olmaktadır. Ancak Allurion mide balonu hem kapsül halindeyken hem de şişirildiğinde röntgenle balonun konumunu görebilmek gayet mümkündür. Tecrübeli ve çok sayıda yutulan balon uygulaması yapan bir doktor için röntgen ile balonun konumunu görebilmek oldukça kolaydır. Zaten uygulama sırasında hastalarımıza da röntgende balonu gösteriyoruz ve hastalarımızda balonun midede olduğunu gayet net görebilmektedirler.

Elipse mide balonunda çıkarma işlemi yoktur!

Allurion Elipse mide balonunun üzerinde bir valf bulunur. Bu kısım 4 aylık süre sonunda eriyerek balonun içerisindeki sıvı boşalır. Boşalan balon mideden bağırsaklara geçerek dışkı yoluyla vücuttan atılır. Hastalar tarafından balonun atıldığı çoğunlukla hissedilmez. Çok düşük bir olasılıkla balonun bağırsaktan geçemeyip barsak tıkanıklığına sebep olabileceği riskler arasında belirtilmektedir ancak balonun yapısı çok ince olduğundan genelde vücuttan kolayca atılabilmektedir.

Yutulabilir Mide Balonu Uygulama Videosu

Mide Balonu Nasıl Zayıflatır? >
Mide Balonu fiyatları ve detaylı bilgi için bize ulaşın, aşağıdan numaranızı bıraktığınız takdirde en kısa sürede sizi arayacağız. 

Elipse Mide Balonu Fiyatı ve Ücretsiz Öngörüşme İçin

Numaranızı Bırakın
Sizi Arayalım

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram