Mide Balonu Uygulaması

Mide Balonu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Mide balonu uygulaması, mide içerisine endoskopi ile ya da endoskopi olmaksızın mide balonunun yerleştirilip şişirilmesi işlemidir. Mide balonu ameliyat gerektirmez, cerrahi bir işlem değildir. Çeşidine göre mide balonu uygulamasının şekli değişmektedir.

Endoskopi ile Mide Balonu Takılması


Hafif sedasyon ile uygulanan işlem, klasik bir endoskopi işleminden farklı değildir. Mide balonu mideye yerleştirilmeden önce midenin içi kamera ile incelenerek balon takılmasına engel herhangi bir durum olup olmadığına bakılır. Sonra mide balonu mide içine yerleştirilir ve şişirilir. Mide balonunun doğru konumda olduğu da kamera ile kontrol edilir ve işlem sona erer. Uygulama ortalama 15-20 dk. sürmektedir. Mide balonu taktıran hastalar uygulama sonrasında taburcu olabilmektedirler. Mide balonu sonrasında günlük hayata dönme süresi hastadan hastaya değişmekle birlikte 1 ila 3 gündür.
Mide balonunun kullanım süresi dolduğunda balon yine endoskopi ile çıkarılır. Çıkarma işlemi de sedasyon altında gerçekleştirilir. Mide balonu çıkarılması işleminden sonra hemen taburcu olup, gündelik hayatınıza dönebilirsiniz.

Endoskopik Mide Balonu Videosu

Yutulabilir Mide Balonu Takılması


Yutulabilir mide balonu ya da halk arasındaki adıyla mide balonu hapı su ile yutulan bir mide balonu çeşididir. Endoskopi gerektirmeyen, kapsül formunda sıkıştırılmış bu mide balonu doktorunuzun yardımıyla yutulur. Sonrasında röntgen çekilerek mide balonunun doğru konumda olduğu tespit edilir. Doktorunuz yuttuğunuz balonu ucundaki kateter yardımıyla sıvı ile şişirir. Yeniden röntgen çekilerek şişmiş mide balonunun konumu kontrol edilir ve doktor kateteri çekerek ağzınızdan çıkarır. Ortalama 15 dk. süren bu işlem sırasında hastanın bilinci açık ve doktoruyla iletişim halindedir. Endoskopi ve anestezi olmayan mide balonu uygulaması sonrasında hemen taburcu olabilirsiniz. Günlük hayata dönüş süresi de yine 1 ila 3 gündür.
Yutulan mide balonu süresi dolduğunda çıkarma işlemi de gerektirmez. Balonun içeriği kendiliğinden boşalır ve boşaltım yoluyla vücuttan atılır.

Elipse Mide Balonu Uygulaması Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Buraya Tıklayın
Mide Balonu Nasıl Zayıflatır?  >
Mide Balonu fiyatları ve detaylı bilgi için bize ulaşın, aşağıdan numaranızı bıraktığınız takdirde en kısa sürede sizi arayacağız. 
Mide Balonu Fiyatı ve Ücretsiz Öngörüşme İçin
Numaranızı Bırakın
Sizi Arayalım

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram