Elipse Mide Balonunun Avantajları - TLBS Obezite Kliniği

Yutulabilir Mide Balonunun Avantajları

Elipse Mide Balonunun Avantajları Nelerdir?

Elipse mide balonu son teknoloji ile üretilmiş yeni nesil bir mide balonudur. Standart mide balonları ve Elipse mide balonu karşılaştırması yapıldığında, yutulabilir balonun birçok yönden daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Endoskopi ve Anestezi Gerektirmez

Elipse mide balonunun en büyük farkı elbette ki uygulama şeklidir. Su ile yutulan mide balonu endoskopi ve anestezinin yaşatabileceği tüm olumsuzlukları bertaraf etmektedir. Anestezi almasında sakınca olan hastalar için büyük kolaylık sağlamasının yanı sıra anestezi veya endoskopi işlemi hakkında çekinceleri olan hastalar için de son derece idealdir. Anestezi almaktan korkan kişilerin sayısı azımsanamayacak düzeyde ve bu kişilerin hiç anestezi stresi yaşamadan mide balonu taktırabilecek olmaları gerçekten onlar için son derece önemli. Ayrıca uygulama sırasında kişilerin bilincinin açık ve iletişim halinde oldukları için yaşanan stres minimum düzeyde oluyor.

Komplikasyon ve Yan Etki Görülme Olasılığı Çok Düşük

Yutulabilir mide balonu uygulamalarında komplikasyon ve yan etki görülme olasılığı standart balonlara göre son derece düşüktür. Bu durum uygulama kolaylığından ve balonun ince ve esnek yapısından kaynaklanmaktadır. Diğer mide balonlarında %20’lere varan oranlarda, komplikasyon ve ağır yan etkiler sebebiyle balonun çıkartılması gerekebilmektedir. Elipse Mide Balonunda ise bu oran yalnızca %1.49’dur
Elipse mide balonu taktıran hastalarımızın yorumlarına baktığımızda mide bulantısı ve kramp gibi şikayetleri ya hiç yaşamadıklarını ya da kısa süreli ve hafif rahatsızlıkları olduğunu söylemekteler.

Takip Kolaylığı

Obezite tedavisinin en önemli basamağı takiptir. Gerek diyetisyeninizin gerekse de doktorunuzun takibi altında olmak sağlıklı ve dengeli zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Ancak İstanbul dışında farklı bir şehirde ya da yurt dışında yaşayan hastalarımız bu konuda çok sıkıntı yaşayabilmektedir. Standart balonlarda mide balonu taktırmak ve mide balonunun çıkarılması için en az 2 kez gelinmesi gerekmektedir. Takip için de hastalar gelmek zorunda kalmakta ya da tedavinin takip kısmından mahrum kalıp istenilen sonuçlara ulaşmakta zorlanmaktalar.
Elipse Balon ise hasta nerede yaşıyor olursa olsun yalnızca 1 kez uygulamaya gelmesinin yeterli olması dolayısıyla size zamandan ve paradan ciddi tasarruf sağlayabilir. Elipse balonun yanında gelen akıllı baskül, akıllı saat ve mobil uygulama ile diyetisyen desteğini online olarak sürdürebilir, ölçümlerinizi doktorunuzla paylaşabilirsiniz. Böylelikle takibiniz kolayca yapılabiliyor ve zayıflama sürecinde ihtiyacınız olan desteği alabiliyorsunuz. Bu yönüyle ve sonuç odaklı düşünüldüğünde standart mide balonlarının avantajlı yönü gibi görünen fiyatı da dezavantajlı duruma düşmektedir. Özellikle yurtdışından gelen bir hasta için Elipse mide balonunun toplam fiyatı standart balonlardan daha ucuza gelmektedir. Daha konforlu ve daha avantajlı bir mide balonunu daha az maliyetle taktırmak elbette akıllıca bir seçimdir. Ve bu sebeple Almanya, Hollanda, Belçika, Dubai, Avusturya ve daha birçok ülkeden mide balonu taktırmak için gelen hastalarımız büyük çoğunlukla Elipse Balonu tercih etmektedirler.

Zayıflama Sürecine Daha Kolay Uyum ve Süreklilik

Elipse mide balonu taktıranların standart balonlara göre balon çıktıktan sonra kilolarını korumak ve kilo vermeye devam edebilmek açısından daha yüksek başarı gösterdiğini düşünüyoruz. Bu durumun sebebi ise balon sonrası sağlıklı beslenme alışkanlığını sürdürebilmelerinin daha kolay olmasıdır. Endoskopik mide balonlarında balon mideden çıkarılması hastalarda bir tedirginlik yaratabilmektedir. Artık midesinde balon olmadığını bilen hasta “Kilomu koruyabilecek miyim?”, “Balon olmadan beslenme düzenimi devam ettirebilecek miyim?” endişesine kapılır ve hatta geri kilo almaktan korkar. Psikolojik değişikliklerin yeme düzenine etkisinin diğer insanlara nazaran daha fazla olması muhtemel olan bazı obezite hastaları bu kaygılarla başa çıkamayıp tekrar eski yeme alışkanlıklarına dönebilirler. Oysa Elipse balonun mideden çıkacağı tarih net olarak belli değildir ve hastaların büyük çoğunluğu balonun vücuttan atıldığını fark etmemektedirler. Böylelikle artık balon yok kaygısı yaşamadan balon sonrasında da sağlıklı beslenmeyi kolayca sürdürebilirler ve kilo vermeye de devam edebilirler. Daha sonra da balonun ne zaman atıldığını bilmedikleri için balon olmadan da devam edebilmenin özgüveniyle balon sonrası süreci rahatça atlatabilir ve standart mide balonu taktıranlara göre sürdürülebilir beslenme alışkanlığını çok daha kolay kazanabilirler. Dolayısıyla yutulabilir mide balonu ne kadar işlev olarak aynı gibi görünse de temel işlevinin yanında dolaylı olarak bazı işlevsel üstünlükleri de bulunmaktadır demek çok da yanlış olmayacaktır.

Neden Elipse Balonu Tercih Ettiler?

Mide Balonu ile zayıflayanlar neden Elipse balonu ve TLBS Kliniği tercih ettiler? Gerçek hasta yorumlarını, Elipse balon taktıranların kendilerinden dinleyin.
HASTA HİKAYELERİ
Tüm Elipse Balon Uygulamaları Op. Dr. Erkam TÜLÜBAŞ tarafından yapılmıştır.
Allurion Akıllı Baskül, Akıllı Saat ve Mobil Uygulaması >
Mide Balonu fiyatları ve detaylı bilgi için bize ulaşın, aşağıdan numaranızı bıraktığınız takdirde en kısa sürede sizi arayacağız. 

Elipse Mide Balonu Fiyatı ve Ücretsiz Öngörüşme İçin

Numaranızı Bırakın
Sizi Arayalım

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram