Mide Balonu Çeşitleri

Kaç Çeşit Mide Balonu Vardır?

Mide balonu çeşitleri; sıvı ile şişirilen, hava ile şişirilen, ayarlanabilen, yutulan gibi birçok seçenek ve aynı çeşit mide balonu için birçok marka bulunduğu için detaylı bir konudur. Ancak biz burada yalnızca uygulamasını yaptığımız balonlardan ve markalarından bahsedeceğiz. Mide balonu taktırmak isteyen kişiler için uygulama yöntemine ve vücutta kalış sürelerine göre farklı alternatifler bulunmaktadır.

Yutulabilir Mide Balonu:
Allurion (Elipse) Balon

Elipse mide balonu su ile yutulabilen mide balonu çeşididir. Yüksek teknolojiyle üretilmiş bu mide balonu yutulabilecek bir kapsül formunda sıkıştırılmıştır. Böylelikle uygulama için endoskopiye ve anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Elipse mide balonu uygulamasındaki kolaylığın yanı sıra çıkarma işlemi gerektirmez ve yan etki görülme olasılığı son derece düşüktür. Midede 4 ay süreyle kalan balonun içeriği süresi dolduğunda kendiliğinden boşalır ve doğal yollarla vücuttan atılır. 4 ayda 15-20 KG vermek mümkündür. VKİ 27-40 arasındaki, 18-65 yaş arası kişilere takılabilen yutulan mide balonu sağladığı birçok avantaj dolayısıyla çok tercih edilen bir seçenektir.

6 Aylık Mide Balonu:
Medsil Balon

Endoskopiyle uygulanan ve midede 6 ay süreyle kalan mide balonudur. 6 Aylık balonlar Beden Kitle İndeksi 27-40 arasındaki kişiler için idealdir. Süreç sonunda 15-20 KG verilmesi mümkündür. 6 aylık mide balonunun endoskopi ile takılması ve çıkarılması, alışma döneminde bulantı ve kramp gibi rahatsızlıkların görülme olasılığının daha yüksek olması gibi bazı dezavantajları vardır. Ancak 6 Aylık Mide Balonu fiyatı daha uygun olduğu için, özellikle vermesi gereken kilo miktarı daha az olan hastalar tarafından sıklıkla tercih edilen bir seçenektir.

1 Yıllık Mide Balonu:
Orbera Balon

Endoskopi ile takılıp, yine endoskopi ile çıkarılan ve 12 ay midede kalan Orbera mide balonu, vermesi gereken kilo miktarı biraz daha fazla olan hastalar için iyi bir seçenektir. Vücut Kitle İndeksi 27 üzerinde olan hastalara uygulanmakla birlikte Vücut Kitle İndeksi 30 üzerinde olan hastalar için daha idealdir.

1 yıllık balon ile süreç sonunda 20-30 KG kilo kaybı sağlanabilir.

Ayarlanabilir Mide Balonu:
Spatz Balon

SPATZ3 mide balonu diğer balonlardan farklı olarak hacmi ayarlanabilir bir mide balonudur. Diğer mide balonları bir kere şişirilir ve kullanım süresinin sonuna kadar şişirildiği hacimde kalır. Ayarlanabilir balon ise hastanın ihtiyacı doğrultusunda hacmi değiştirilebilen bir balondur. 1 yıl süreyle midede kalır. Endoskopi ile takılır, yine ayarlama işlemi ve çıkarma işlemi de endoskopi ile yapılmaktadır. Spatz mide balonu Vücut Kitle İndeksi 30 üzerinde olan ve daha fazla kilo vermeye ihtiyacı olan hastalar tarafından tercih edilen bir mide balonu çeşididir.
Mide Balonu Nasıl Zayıflatır?  >
Mide Balonu fiyatları ve detaylı bilgi için bize ulaşın, aşağıdan numaranızı bıraktığınız takdirde en kısa sürede sizi arayacağız. 
Mide Balonu Fiyatı ve Ücretsiz Öngörüşme İçin
Numaranızı Bırakın
Sizi Arayalım

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram